Ipsos KMG ile araştırmada yeni bir dönem başlıyor

Ipsos KMG ile araştırmada yeni bir dönem başlıyor
Ipsos’un KMG Araştırma’yı Mayıs 2007 tarihinde satın alması ile başlayan değişim süreci Temmuz 2007 tarihinde Ipsos KMG’nin faaliyete başlaması ile tamamlandı. Bu değişimle birlikte genişleyen ürün ve hizmet portföyünün yanı sıra gelecek planlarının müşterilerle paylaşılması amacıyla 11 Eylül’de düzenlenen lansman toplantısında Ipsos KMG, Ipsos’un uluslararası üst düzey yöneticilerini ağırladı.

Satın almanın ardından ilk defa Türkiye’ye gelen Ipsos Eş Başkanı ve CEO’su Dider Truchot, Merkezi Doğu Avrupa, Asya ve Almanya CEO’su Shane Farrell, Ipsos Marketing Global CEO’su Pierre Le Manh, Ipsos ASI Bölge Başkanı Daniel Leis ve Ipsos Loyalty Direktörü Antonie Moreau toplantıda dünya araştırma sektöründeki gelişme ve trendlerin yanı sıra Türkiye pazarına Ipsos uzmanlığını nasıl yansıtacaklarını da aktardılar.

Ipsos her biri kendi alanında uzmanlaşmış şirketleri ile pazarlama araştırmaları, reklam, müşteri sadakati, medya, halkla ilişkiler, modelleme, geleceği tahmin ve kamuoyu araştırması konularında dünyanın önde gelen araştırma şirketleri arasında yer alıyor.

Ipsos Eş Başkanı ve CEO’su Didier Truchot yaptığı konuşmada Ipsos’un dünyanın en hızlı büyüyen ve uzmanlaşmaya büyük önem veren araştırma şirketi olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye Ipsos’un içinde bulunmadığı büyük ülkelerden biriydi. Son yıllarda birçok ülkeden Türkiye pazarına yönelik araştırma talebi alıyor ancak bunlara yeterince cevap veremiyorduk. Öte yandan Türkiye’deki şirketlerin birçoğu da uluslararası piyasalardan tanıdıkları Ipsos ürün ve hizmetlerine yönelik istekte bulunuyorlardı. Şimdi, yerel olarak araştırma pazarına hakim ve çok güçlü bir şirketle bütün bu istekleri yerine getirebileceğiz”.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Ipsos Kmg, Vural Çakır

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s